Obchodní podmínky

Obchodní podmínky e-shopu Víno a zpěv

Internetový obchod Víno a zpěv je zaměřený na prodej prověřených a unikátních vín, která běžně v českých obchodech nekoupíte.

☝️ Nákupem zboží na tomto e-shopu čestně prohlašujete, že jste starší 18 let. ☝️

1. Forma a úhrada objednávek

Minimální objednávka činí 3 lahve. (Do jedné krabice, tedy do jedné sazby za dopravu, se vejde 6 lahví vína.) Na základě elektronické objednávky zboží (tj. odeslání seznamu z nákupního košíku) Vám přijde e-mailem potvrzení Vaší objednávky.
V případě vyprodání skladové zásoby Vás kontaktujeme a navrhneme náhradní variantu v dodávce zboží.

Způsob platby
Ceny uvádíme v českých korunách (CZK) včetně DPH, rovněž platby přijímáme v české měně.
💰 Úhrada je možná pouze bezhotovostně
a) bankovním převodem na bankovní účet prodávajícího č. 2400126891/2010 vedený u Fio banky,
b) okamžitou platbou přes QR kód (platí jen pro osobní odběr).

Potvrzení objednávky – prostřednictvím e-mailu Vám pošleme fakturovanou částku s číslem našeho účtu po zpracování objednávky. Zboží bude předáno přepravci do 3 pracovních dnů po připsání částky na náš účet.

Převzetí daňového dokladu
Faktura (daňový doklad) je zákazníkovi dodána společně se zbožím na uvedenou dodací adresu.

2. Doprava

🚚 Dopravu zajišťujeme skrze přepravní společnost Zásilkovna a její výdejní místa.
Cena za poštovné a balné je stanovena paušálně na 200,- Kč / za 1 krabici po celé ČR.
V jedné krabici rozesíláme 3 až 6 ks lahví vína. V případě více lahví bude zásilka rozvržena do dalších krabic a bude připočtena k finální ceně za dopravu, resp. objednávku.

Osobní odběr je možný zdarma na adrese sídla e-shopu v Praze 5 (Smíchov), ulice U Klavírky 2347/2 po předchozí domluvě termínu.

3. Reklamace

☝️ Upozornění pro převzetí zboží:
Pokud krabice jeví viditelné poškození, zásilku na výdejním místě nepřebírejte a informujte náš e-shop na adrese info@vinoazpev.cz.

Oprávněná reklamace: V případě oprávněné reklamace má zákazník právo na náhradu poštovného v nutné výši.

Neoprávněná reklamace: Spotřebitel nemá nárok na náhradu svých nákladů spojených s vyřízením reklamace a současně ani prodejce nemá nárok na náhradu nákladů, které vznikly na jeho straně (pokud se ze strany spotřebitele nejednalo např. o opakovanou bezdůvodnou reklamaci, u které se již dá dovozovat, že se z jeho strany jednalo o zneužití práv).

Zrušení objednávky: Pokud se zákazník rozhodne zrušit objednávku před expedicí, je toto možné provést po dohodě s dodavatelem elektronickou formou (info@vinoazpev.cz).

Uplatnění reklamace: V případě reklamace nás kontaktujte na stejné e-mailové adrese: info@vinoazpev.cz nebo telefonicky na 774 955 798.

Způsob a lhůta pro vrácení peněz: Vrácení peněz probíhá po dohodě se spotřebitelem, bankovním převodem na stejný účet, z něhož platba proběhla, bez jakýchkoli dodatečných nákladů pro spotřebitele. Lhůta na vrácení peněz je 7 dnů od ukončení reklamace.

Vyrozumění spotřebitele o vyřízení reklamace: Spotřebitel je na základě reklamačního protokolu informován, že prodávající převzal zboží do reklamačního procesu, kdy ho převzal a jaká bude doba předpokládané nápravy. O vyřízení reklamace je spotřebitel informován e-mailem na registrační e-mailovou adresu.

Adresa dodání reklamovaného zboží: U Klavírky 2347/2, Praha 5, 150 00

Reklamace bude řešena ihned, ve složitějších případech do tří dnů. Reklamace musí být dle zákonné lhůty vyřízena nejpozději do 30 dnů, pokud není domluvena mezi zákazníkem a prodejcem delší lhůta.

4. Odstoupení od kupní smlouvy

Kupujete-li zboží jako soukromá osoba, máte v souladu s § 1829 NOZ možnost odstoupit od smlouvy do 14 dní od převzetí zboží.

Odstoupení od smlouvy: V případě odstoupení od kupní smlouvy se kupní smlouva od počátku ruší. Ve lhůtě 14 dnů od převzetí zboží zákazník pošle elektronicky na e-mailovou adresu e-shopu odstoupení od kupní smlouvy, vrácení zboží prodávajícímu by mělo proběhnout do 14 dnů od zaslání odstoupení od smlouvy prodávajícímu. Odstoupí-li kupující od kupní smlouvy, nese kupující náklady spojené s navrácením zboží prodávajícímu, a to i v tom případě, kdy zboží nemůže být vráceno pro svou povahu obvyklou poštovní cestou.

V případě, že jste již zboží převzali, doporučujeme jej doručit spolu s dokladem o pořízení na vlastní náklady na výše uvedenou adresu. Zboží doporučujeme zaslat kompletní, nemělo by být poškozené, ve stavu, v jakém jste jej převzali při dodávce s přiloženým dokladem o koupi.

Vrácení finančních prostředků spotřebiteli: Uplatní-li spotřebitel právo na odstoupení od smlouvy podle § 1832 odst.1, má právo pouze na náhradu skutečně vynaložených nákladů spojených s vrácením zboží. Dodavatel je zároveň povinen vrátit spotřebiteli zaplacenou finanční částku nejpozději do 14 dnů od odstoupení, může ji však zadržet do doby, než spotřebitel doručí zboží zpět nebo prokáže, že jej odeslal.
Jestliže spotřebitel zvolil jiný, než nejlevnější způsob dodání zboží, který podnikatel nabízí, vrátí podnikatel spotřebiteli náklady na dodání zboží ve výši odpovídající nejlevnějšímu.

V případě, že věc při převzetí kupujícím není ve shodě s kupní smlouvou, tedy, že je zejména bez vad, má kupující právo na to, aby prodávající bezplatně a bez zbytečného odkladu věc uvedl do stavu odpovídajícího kupní smlouvě, a to podle požadavku kupujícího buď výměnou věci, nebo její opravou; není-li takový postup možný, může kupující požadovat přiměřenou slevu z ceny věci nebo od smlouvy odstoupit. To neplatí, pokud kupující před převzetím věci o rozporu s kupní smlouvou věděl nebo rozpor s kupní smlouvou sám způsobil.

Při projevení vady v průběhu 6ti měsíců od převzetí věci se má i nadále za to, že vada existovala již při převzetí zboží, pokud to neodporuje povaze věci nebo pokud se neprokáže opak. V případě rozporu zboží se smlouvou má spotřebitel nárok na tzv. zjednání nápravy a to a) přiměřeným snížením kupní ceny, b) náhradním dodáním zboží, c) odstoupením od smlouvy.

5. Provozovatel e-shopu / fakturační údaje:

Mgr. Barbora Pečová
IČ: 86974661
U Klavírky 2347/2
150 00 Praha 5

E-mail: bara@vinoazpev.cz
Tel.: +420 774 955 798

Provozovatel není plátcem DPH.

6. Změny obchodních podmínek

Provozovatel e-shopu Víno a zpěv si vyhrazuje právo
– změny cen a ročníků nabízených vín dle aktuální platné nabídky,
– měnit obchodní podmínky. Změněné podmínky vyhlásí vhodným způsobem na internetových stránkách nejméně 10 dnů před účinností nových obchodních podmínek.

7. Ochrana osobních údajů a jejich zpracování

Pro snadnější komunikaci a přehledy Vašich objednávek Vám doporučujeme založit si registrovaný účet, kde si můžete editovat své osobní údaje, měnit heslo, vidět stav Vašich objednávek, případně žádat o vratku zboží.

Jak pracujeme s Vašimi osobními údaji najdete zde .

Výše uvedené obchodní podmínky vstupují v platnost od 28.06.2022.

× Jak Vám mohu pomoci?